Ndiq instiktin, ndiq Monellen!

KreuAktualitetGreqi/ Një tjetër tërmet godet ishullin e Zakynthos, ja sa ishte magnituda

Greqi/ Një tjetër tërmet godet ishullin e Zakynthos, ja sa ishte magnituda

Një tërmet me magnitudë 3.3 u regjistrua të enjten në mëngjes, në orën 09:47, në Volimes, Zakynthos.

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, dridhja kishte një thellësi fokale prej 7.4 km dhe ndodhi në zonën detare, 62 km në perëndim të Volimes.

Tërmeti është i dyti në vetëm pak ditë në të njëjtën zonë, pasi një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter tronditi rajonin të martën.

Rajoni i Ishujve Jon në bregun perëndimor të Greqisë shpesh përjeton aktivitet sizmik për shkak të Zonës së Gabimit të Transformimit të Cephalonia.

Na ndiqni

3,183FansaPëlqeje
13AbonentëAbonohu

Lexo

spot_img

Lajme të ngjashme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu