Ndiq instiktin, ndiq Monellen!

KreuAktualitetMe hanxhar e revolver, grabitet si në filma banka në mes të...

Me hanxhar e revolver, grabitet si në filma banka në mes të Athinës, autori sapo ishte arratisur nga burgu

Një grabitje e dhunshme si nëpër filma ka ndodhur në mes të Athinës, në një nga lagjet më të njohura të kryeqytetit, në Peristeri. Autorët ishin një 42-vjeçar që ishte arratisur nga burgu dhe një 58-vjeçar grek që shërbeu si shofer.

Në videon e publikuar nga mediat greke duket momenti kur autori shkon tek arkëtari, e kërcënon me pistoletë dhe i merr paratë. Më pas ai u largua me ndihmën e një shoferi grek.

Policia i shkoi pas dhe pavarësisht rezistencës së tyre, mundën t’i arrestonin. Autori i grabitjes u arratis nga një burg rural në janar të vitit 2020 pasi ishte dënuar me 28 muaj burg për vjedhje, rezistencë, plagosje e hyrje të paligjshme në Greqi.

Nga kontrolli fizik i kryer 42-vjeçarit i është gjetur dhe konfiskuar:

revolver me 5 gëzhoja

Shuma e parave

veshje që ata përdorën për grabitje

pajisje telefonike

Në një kontroll fizik të 58-vjeçarit, u gjetën dhe konfiskuan:

Shuma e parave

pajisje telefonike

Gjatë një kontrolli në shtëpinë e 58-vjeçarit që priti 42-vjeçarin, u gjetën dhe konfiskuan:

armë ajrore

klerikë

thikë

Makina e përdorur për të kryer grabitjen gjithashtu u konfiskua.

Dy personat e përfshirë në këtë grabitje së shpejti do të dalin para gjykatës për t’u përballur me masën e sigurisë.

Na ndiqni

3,183FansaPëlqeje
13AbonentëAbonohu

Lexo

spot_img

Lajme të ngjashme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu