Ndiq instiktin, ndiq Monellen!

KreuLajmi i funditPërfundon seanca në gjykatën Kushtetuese për ‘Teatrin Kombëtar’, trupa gjykuese tërhiqet për...

Përfundon seanca në gjykatën Kushtetuese për ‘Teatrin Kombëtar’, trupa gjykuese tërhiqet për vendim

Ka përfunduar seanca e nisur prej paradites së kësaj të mërkure në Gjykatën Kushtetuese, ku u diskutua mbi shembjen e Teatrit Kombëtar, ligjin special Fusha, si dhe vendimin e këshillit bashkiak të Tiranës që i dha vulën përfundimtare shembjes së godinës historike në zemër të kryeqytetit.

Burime bëjnë me dije se trupa gjykuese është tërhequr në këto momente për marrjen e vendimit.

Kujtojmë se gjykata zgjeroi ditën e djeshme objektin e hetimit, mbi vendimin e Këshillit Bashkiak, ndërsa tashmë pritet të jepet vendimi dhe për kërkesën tjetër të presidencës, që të pezullohet çdo lloj punimi mbi truallin ku ishte i vendosur Teatri Kombëtar.

Na ndiqni

3,183FansaPëlqeje
13AbonentëAbonohu

Lexo

spot_img

Lajme të ngjashme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu