Ndiq instiktin, ndiq Monellen!

KreuKoment/Opinion"Sot kam radhën t’i them dy fjalë"/ Pas përfundimit të fushtës, i...

“Sot kam radhën t’i them dy fjalë”/ Pas përfundimit të fushtës, i riu pranë Partisë Demokratike bën bilancin personal

I riu, pranë Partisë Demokratike, Lazo Lufi, në një postim në rrjetim e tij social facebook shkruan:
“Sot kam rradhen t’i them dy fjale. Shume prej miqve te mi u ka ardhur surprize angazhimi im ne kete fushate. Sepse kam qene kritik i familjes ku fizikisht dhe konceptualisht ne shume gjera, nuk kam qene pjese e saj. Kritike qe do te vazhdoj ta kem sa here duhet.

Per shkak te ketyre kritikave, PD Shkoder ka qene nje dere e mbyllur per mua, pertej bindjes. Nje mur qe vetem mund t’i bija me koke.
Derisa u hasa me Helidonin dhe shumekend ne ekipin qe formuam.
Teksa po me lexon, po mendon se kjo eshte nje furçe per te. Ky nuk jam une. Dhe te siguroj, qe ky nuk eshte as Helidoni, qe kerkon dy rreshta nga une.
Kjo nuk eshte as mea culpa. Prandaj, me ndiq deri ne fund.
Ne fakt eshte nje mirenjohje. Per Helidonin qe me hapi deren qe rrinte e mbyllur nga kokefortesia e shumekujt per te mos pranuar mendimin ndryshe, por edhe per te gjithe ata qe dje i kam kritikuar dhe sot e neser do te jene miqt e mi me te mire. Se besoj se ka qene e lehte as per ta kur jane ballafaquar me kokefortet perballe. Por me kane bere te ndjehem si ne shtepine time.

A do te jete kjo fushata ime e fundit? Se di. Por me siguri do te jete me e veçanta per mua.

A eshte kjo edhe nje thirrje per te votuar Helidonin?
Aspak. Eshte edhe nje thirrje ndaj Helidonit per te mos zhgenjyer pritshmerite e atyre qe do i japin besimin neser.
E di qe nuk do te zhgenjeje”

 

Na ndiqni

3,183FansaPëlqeje
13AbonentëAbonohu

Lexo

spot_img

Lajme të ngjashme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu