Ndiq instiktin, ndiq Monellen!

KreuDossier"Kur Italia pushtonte Shqipërinë"/ 7 prill 1939, rezistenca e vetme në Durrës...

“Kur Italia pushtonte Shqipërinë”/ 7 prill 1939, rezistenca e vetme në Durrës dhe Shkodër

Sot u mbushën 82 vite nga dita kur Shqipëria u pushtua nga Italia fashiste.

Me mijëra trupa erdhën me një flote te madhe ushtarake qe morën njëkohësisht te gjitha portet.

Ne Durrës dhe ne Shkodër pati rezistence, e cila u thye për pak orë, kurse mbreti Zog braktisi vendin.

Na ndiqni

3,183FansaPëlqeje
13AbonentëAbonohu

Lexo

spot_img

Lajme të ngjashme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu