Ndiq instiktin, ndiq Monellen!

KreuKoment/Opinion"Papërgjegjësi". - nga Ylli Manjani

“Papërgjegjësi”. – nga Ylli Manjani

Edhe nje fakt interesant.

Per Gent Caken dhe Sander Lleshin, Edi Rama hapi lufte me Presidentin e Republikes. I pari madje ishte nje “leximtar” i spikatur… Nje lufte që shkoi deri ne Venezia.
Sot, me pak se 2 vite me vone, asnjerin nuk e ka as kabinet as në listë, as ne krah e as ne refé madje Nuk eshte aspak qellimi te shpreh ndonje konsideratë per Gentin apo Sandrin, por per te ilustruar inkonseguencen e atij që vendos ne emrin tone.

Cilin Edi Rame te besoje publiku?1 Ate te para 2 viteve apo kete te sotmin?!

Kjo inkonseguence, ne nje kohe të shkurter per me teper, tregon dukshëm nje mungese të frikshme stabiliteti logjik. Per pasoje pergjegjesia publike e politike nuk mi dot tek nje person i pastabilizuar Destabilitet dhe orientim llogjik që përpiqet ta mbulojë me dhune verbale, bullizem, fyerje dhe sjellje arrogante ndaj çdo gjeje normale Fushata elektorale eshte thjesht skenografia e shprehjes pa asnje ndjesi turpi te veprimeve te tij agresive.

Vini re me vemendje, Ai është në uftë me të gjithe, kur askush nuk po e sulmon!

Ai nuk ka me vazhdimesi logjike As nuk lodhet te lidhe ate qe thote me ate qe ben Çthote tani e mohon pastaj

Pyetja ge ngrihet eshte serioze.

Kush garanton se ate qe thote sot ai i beson dhe vete? Fjala vjen a e do vertete mandatin e trete?!

Me sasine e fjaleve e gjesteve fyese, bulliste, seksiste, sado-masikiste qe perdor vetem mungese stabiliteti tregon. Mungese besimi dhe qartësisht mungese marrje pergjegjesle per veprimet e veta.

Pergjegjesi publike e politike, as behet fjale te marre ky me kete gjendje. Se ka marre ndonjehere kete gje, sepse ne jemi deshmitare qe te gjithe kane qene “fajtore” Nano, Meta, Salu, Luli madje edhe Petro Koçi.

Kastrioti e Ylli Bufi po e po, Ditmiri, Fatmiri, Vasilika, Besniku. Të githe.

Vetem ai kurre nuk pati faj per asgje.

Në kushte papergjegjesie i ben dem. Fatkeqsinė e tjetrit Ai e shet si fitore të tij…

Vini re çfare shet si arritje!

Termetin dhe COVIDIN

Asgje njerezore, vetem fatkeqsi!

Al eshte rindertuesi Ai eshte dhe shpikesi vaksinės. Pa ate jo pushteti, por as jeta ska kuptim…

Rende, shume rende

Ne kete rast nuk eshte thjesht halli i Tij, por atyre që ende shkojne pas. Eshte fjala per ata shqiptare qe karikohen nga ky per te shqyer cilindo shqiptar tjeter.

Ata duhet te kuptojne sa me shpejt demin qe i bejne vendit, te tjereve dhe vetes.

Na ndiqni

3,183FansaPëlqeje
13AbonentëAbonohu

Lexo

spot_img

Lajme të ngjashme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu